Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 12:56

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня села Полиці

...
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 135
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі
Новини освіти

Історія школи

Історія школи
nullНа північному сході Волині, серед боліт і лісів розкинулось поліське село Полиці. Як і в більшості сіл в минулому, тут панували злидні і неписьменність. 
З розповідей старожилів відомо, що за часів панської Польщі (1935р) в селі була початкова школа. Учні навчались у попівській та двох державних хатах. Це були низенькі будівлі, накриті соломою. Дітей навчали три учителі-поляки і піп, який викладав Закон Божий. У класах нараховувалось по 20-25 учнів.
Через два роки (1937р) створюється семирічна школа. Навчання проводилося у дві зміни. Вчителями були все ті ж поляки. Дітей, які слабо встигали у навчанні, залишали на повторний курс, або виключали із школи. Як розповідав очевидець, Тороканець С.У., у першому класі навчались 63 учні, а закінчували 7-ий клас лише 17 учнів. 
У середині 1939р. було побудоване нове приміщення школи (в ньому знаходиться і нинішня школа).
Навчалися в новому приміщенні лише з 1 по 17 вересня 1939 року, бо розпочалася друга світова війна. У війну в школі стояла військова часткова. Школа знову працювала у найманих приміщеннях. У воєнний період навчались лише учні 1-4 класів. Педколектив складався з 7-8 членів.
Після війни школу було відбудовано. Одночасно почали працювати всі 7 класів. В старших класах нараховувалось 7-10 учнів, а молодші були паралельні. Перший післявоєнний випуск був у 1947 році. У той час директором школи був Ячмінник.
У 1954 році школу реорганізовано у середню. Перший випуск відбувся у 1956 році. Школу закінчило всього 18 юнаків і дівчат з сіл Гута- Боровенська, Іваномисль, Полиці і Піщане. З того часу відбулося 43 випуски, школу закінчили 1150 учнів. 
9 учнів закінчили школу із золотою медаллю. 
Це Грисюк В.Г.- лікар-терапевт 
Клодчик В.І – військово-службовець
Шиліпук О.К. – вчитель 
Пасічко Н.П. – економіст
Пасічко Л.П. - програміст
Антонюк А.П – логопед   
Тороканець О.П. – вчитель 
Приймак С. Ф 
Матвійчук Н.В – економіст 
Срібною – 13 чоловік 
Приймак І.Г. – лікар – терапевт 
Кривдик С.Г. – геолог 
Шевчик О.Л. – вчитель 
Малащук С.В. – вчитель 
Шиліпук Л.С. – вчитель ( покійна ) 
Бусько Н.П. – медпрацівник 
Бусько Н.З. – вчитель 
Зрум О.В. 
Пасічко Т.В. 
Шиліпук А.Л. 
Тороканець Н.Ю. – бухгалтер 
Літвінчук Н.С. 
Кузьмич Р.А .
  nullПриблизно 110 випускників здобули вищу освіту, понад 150 чоловік – середню спеціальну. Серед випускників школи є люди різних професій: інженери, геологи, лікарі, вчителі, працівники с/г, юристи, працівники культури.
Випускники школи працюють в різних куточках країн СНД. Так Кривдик Володимир Григорович працює журналістом в Туві, його брат Кривдик Степан Григорович - геолог на Закарпатті, брати Мельник Степан Кирилович і Мельник Володимир Кирилович – інженери-нафтовики в Тюменській області у Ненецькому автономному окрузі, лікарі Пасічко Степан Андрійович, Балик Ольга Павлівна, Балик Ольга Панасівна, Приймак Іван Григорович, Варчук Олександр Іванович, Грисюк Василь Гордійович – в Україні. 
  Випускник школи Шевчик Василь Леонтійович кандидат біологічних наук в Канівському державному заповіднику .   
  Багато випускників школи обрали професію військового. Це Бігун Іван, Шеремета Василь Петрович (полковник у відставці), Шафарчук Сильвестр Гордійович (полковник у відставці), Шиліпук Федір Гаврилович, Клодчик Валерій Іванович (полковник), Пасічко Володимир Сергійович, Боснюк Павло Зіновійович (полковник ) та інші.
  Міцні знання давала наша школа своїм вихованцям тому, що в ній працюють чудові самовіддані педагоги. В 50-х роках у школі працювали досвідченні вчителі: Калашникова Валентина Григорівна (математик), Цитряк Михайло Ілліч (хімік-біолог), Лещенко Л . М .(російський мовник ), Худякова Г . Ф. ( історик) та інші. 
  В 60-их роках : Скоропляс Борис Григорович (український мовник), Шевчук Валентина Андріївна (математик), Харлан Михайло Ничипорович (математик), Харлан Тетяна Корнилівна (український мовник) .
  В 1939 році педагогічний колектив очолював Куницький Юрій, історик за фахом (пізніше він загинув від рук бандитів), у 40 році – Муц, уродженець села Раків Ліс. Це був патріот – українець, який уже в той час боровся за незалежність України. Його спільниками були вчитель-математик Корек (поляк), російський мовник Герцман (єврей), вчитель молодших класів Островська Ганна (замордована бандерівцями). В 50-их роках директором школи був Комар Василь Демидович, далі Цитряк Михайло Ілліч, Лобода Марія Андріївна, Катюжан Леонід Гордійович, Прадійчук Людмила Іванівна, Харлан Михайло Ничипорович яки й побудував нині діючу їдальню, будинок для вчителів. Шевчик Михайло Степанович – добудував 4 класні кімнати, майстерню і корпус для учнів – шестирічок. Зрум Марія Кирилівна – спортивний зал, котельню та господарські будівлі. Нині педколектив очолює молодий керівник Прокопчук Роман Петрович. 
Справу своїх попередників продовжує молоде покоління, вчителі-випускники школи: Бусько Оксана Павлівна, Пугач Людмила Павлівна, Шумик Валентина Василівна, Пасічко Наталія Павлівна, Балик Ірина Василівна, Балик Віктор Степанович та інші.






Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz